Sissejuhatus

Läänid, jumalad ja muud loomad
Kasutaja avatar
Die
Rollimängumaniakk
Postitusi: 28014
Liitunud: 18 Aug 2004, 16:19
Asukoht: Ilmaplats

Sissejuhatus

PostitusPostitas Die » 25 Okt 2013, 14:11

Kujutage ette planeet Maa'd. Sest see on meie endi maailm, kus mäng toimub - enamjaolt, vähemasti. Aga Maa on natuke teistmoodi ja maailm on natuke teistmoodi.

Inimesed mäletavad oma maailma kui umbes tuhande aasta vanust. Müüdid igasugu üleloomulikest olenditest on laialt levinud, aga need ongi vaid legendid, muinasjutud, müüdid jne jne. On vaid inimesed - või siis ka säärased, kes inimeste pähe loosi lähevad - vampiirid, näituseks. Või muudki - laske fantaasial lennata.

Maailm on linnu täis ehitatud, need näevad välja nagu hmmm....Rooma enne meie ajaarvamist, või siis vanad Kreeka linnad, ning natuke nagu varajane keskaeg/keskaeg. Puit, kivi, tuulejõul liikuvad laevad, elektrit pole, tehnika on üpriski olematu. Käsitöö, kunst, bordellid, templid, religioonid.

Kaugele reisimine pole eriti lihtne, ega ka eriti levinud.

Meie mänguke algab igatahes ühest kummastavast mägisest piirkonnast, mis koondab mitut suuremat linna, hulgim külasid, ning muidugi templeid erinevatele jumalatele. Mägesid katab lumi, ent muidu on üpriski soe ja kuiv kliima - välja arvatud ajad, mil sajab nagu oavarrest.

Jumalad on olulised ja neid on palju. Mõned saavad omavahel paremini läbi, mõned mitte nii hästi. Aga oma olemasolu on nad igatahes ära tõestanud - üldiselt kipuvad jumalad vahel lausa ringi jalutama, ning oma kummardajatele nad üldiselt tasuvad nonde teenete eest. Ja vahel madistavad natuke omavahel, aga mitte eriti karmilt.

Viimasel ajal on tõusnud uus jumal - Molock. Tema templeid ehitavad tema järgijad, ja kes nad on, ei ole teada. Inimesed, jah, aga see on ka kõik, mida teatakse. Ja neil on hirmus vägi. Siinkohal ei tea keegi, kes too võimas ja hirmuäratav jumal on, milline ta välja näeb - aga tema sümbolid on veri ja tuli, värvid punane ja must. Molocki templeid tekib üle kogu maa, nii on kuulda. Räägitakse vereohvritest ja vastsündinute röövimisest, mõrvadest ja rünnakutest teiste jumalate teenrite vastu. Lihtrahvas on kabuhirmus, linnades loodetakse, et keegi teine tegeleb asjaga ja läänide valitsejad... kes loodab ohvriandidega uut vägevat jumalat lepitada, kes püüab tekkinud olukorda ignoreerida, lootes, et keegi teine sellega tegeleb, kes on asunud võitlusse...

Samal ajal liigub ringi prohveteid ja muidu hulle, kes räägivad ühe ja ainsa jumala tulekust, kes maa valejumalatest vabastab. Ühte kui teist räägitakse ka maailma lõpust ja uue maailma loomisest või vähemasti sinna pääsemisest.

Ühesõnaga, religioon mängib väga olulist rolli. Muus osas on elu nagu elu ikka. Ja kes vähegi saab ja suudab, valib raske töö asemel hunnikutes naudinguid.

Nii et - maailm nagu muiste, aga natuke väiksem, natuke tihedam, religioossem, kirevam, süngem, põnevam jne jne.

Ja ajalooga, mis ei ulatu eriti kaugele, sest keegi ei mäleta õieti.... või ei hooli...

Mis aga toimub tegelikult ja kas ka pealispinna all on kõik sama rahulik? Miks on maailm täidetud lugudest, mille tegelasi kusagil pole? Või on nad siiski kusagil? Kust tulevad jumalad?

Maa, kus me elame, on tundmata.
It's not a world of sunshine, strawberries and fluffy white bunnies. It's a world where you fall and the vultures gather for a feast.

Mine “Maailma üldinfo”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline