1. leht 1-st

Ilmaplatsi vandumise-kursused

Postitatud: 27 Okt 2011, 11:41
Postitas Die
Randiel: Teema siis algas sellest, et tunnistasin oma väga hilinenud mängukokkuvõtte sissejuhatuses, et ei oska just väga pädevalt (st Ilmamaalikult) vanduda, seega tõusis seal Die suurepärane vandumiskursuste idee. ;)

Diana: Me kunagi koostasime isegi miski stiilinäidete nimekirja. Aga eile otsima hakates selgus, et ajalookollid on selle nahka pistnud.Igastahes esmaselt paar põhireeglit: "kurat" ja "jumal" ei ütle. (Vahel juhtub, no OK. Aga üritaks.) 2. inglise keeles ka ei vannu 3. Väljenditega "ole sa neetud" jne needmisteemaliste asjadega on Ilmaplatsi elanik väga, väga ettevaatlik, sest needus on teinekord väga kerge peale minema, aga väga raske maha tulema, ning mida see teha võib...oioioi. PS. "Et ta oma kondid murraks" või "et talle seened selga kasvaksid" on samuti needus. Ja maailmas, kus see võibki juhtuda, et need seened kasvavad selga... ütleme nii, et tegelased ilmselt mõtlevad juba geneetiliselt natuke rohkem, mida välja öelda, mida mitte. Sest välja öeldud sõna on nagu lind - proovi sa teda sinitaevast kätte saada.Nii. Sellega on hommikune vandumiskursus nr.1 osa 1 läbi, jääge lainele.

Re: Ilmaplatsi vandumise-kursused

Postitatud: 14 Jaan 2012, 22:19
Postitas Die
2 õppetund.

"Kolumatsi perse" on üks päris levinud koht, kust asjad pärinevad, kuhu saadetakse, minnakse, tullakse jne.
Tont võtku! (Kurat võtku asemel).
Oh sa tont! (on ju toredad elukad, kes pööningul elavad, kolistavad ja külmadel öödel teie tekke pänna panevad)
Kui tegelane juhtub ropu suuga olema, siis võib alati ka mahlakalt ropendada. (Jätke ainult see "fuck" välja, see on nii igav.)
Ossa kurivaim!
Püha (kolumatsi) perse!

Ja siis kõik need "jestas", "issand", "jumal" jne - võtaks hoopis ette ja ütleks "Ema (Isa) õnnistagu sind", "Iidsete/Loojate nimel", "Sa püha Taevaisa/Maaema!", "vannun Maaema ja Taevaisa nimel!" (ärge siis seda vannet väga murdke, eks ;))


Kellegi "rotinäoks" või "sininäoks" sõimamine võib ka loosi minna, kui teine ikka selle ära teeninud on (rotinägudeks kutsub rahvasuu zorodahhe ja sininägudeks guule).
"Sa oleks nagu ükssarvikut näinud", kui keegi väga üllatunud ilmega on.

Folkloor on rikkalik, kasutage seda :)

Re: Ilmaplatsi vandumise-kursused

Postitatud: 15 Jaan 2012, 00:34
Postitas stuart
Ma mäletan ka ühte tegelast, kes kasutas sellist kaunist väljendit nagu 'guuli türa'. Nii et inimesed, olge leidlikud. 'Rotinäo rinnapiim' või midagi muud armast ja rahvapärast läheks ju ka loosi ;)

Re: Ilmaplatsi vandumise-kursused

Postitatud: 15 Jaan 2012, 00:45
Postitas Die
Uugh, rotinäo rinnapiim oleks päris kole :p (Sorry, kallid zorodahhid, ma ei mõtle seda kuidagi isiklikult)

Ja muidugi on olemas vana hea "hobuse unenägu".