Väike eeluuring e. Kas tahaksite sellist mängu?

I mäng

Moderaatorid: stuart, Dru, k2rts

Kasutaja avatar
Die
Rollimängumaniakk
Postitusi: 28014
Liitunud: 18 Aug 2004, 16:19
Asukoht: Ilmaplats

Väike eeluuring e. Kas tahaksite sellist mängu?

PostitusPostitas Die » 07 Apr 2011, 01:05

Kujutage ette planeet Maa'd. Sest see on meie endi maailm, kus mäng toimub - enamjaolt, vähemasti. Aga Maa on natuke teistmoodi ja maailm on natuke teistmoodi.

Inimesed mäletavad oma maailma kui umbes tuhande aasta vanust. Müüdid igasugu üleloomulikest olenditest on laialt levinud, aga need ongi vaid legendid, muinasjutud, müüdid jne jne. On vaid inimesed - või siis ka säärased, kes inimeste pähe loosi lähevad - vampiirid, näituseks. Või muudki - laske fantaasial lennata.

Maailm on linnu täis ehitatud, need näevad välja nagu hmmm....Rooma enne meie ajaarvamist, või siis vanad Kreeka linnad praegu, natuke nagu varajane keskaeg/keskaeg. Puit, kivi, tuulejõul liikuvad laevad, elektrit pole, tehnika on üpriski olematu. Käsitöö, kunst, bordellid, templid, religioonid.

Reisimine pole eriti lihtne, ega ka eriti levinud.

Meie mänguke algab igatahes ühest kummastavast mägisest piirkonnast, mis koondab mitut suuremat linna, hulgim külasid, ning muidugi templeid erinevatele jumalustele. Mägesid katab lumi, ent muidu on üpriski soe ja kuiv kliima - välja arvatud ajad, mil sajab nagu oavarrest.

Jumalused on populaarsed ja neid on kirev kolleegium. Mõned saavad omavahel läbi, mõned mitte. Aga oma olemasolu on nad igatahes ära tõestanud - üldiselt kipuvad jumalad vahel lausa ringi jalutama, ning oma kummardajatele nad üldiselt tasuvad nonde teenete eest. Ja vahel madistavad natuke omavahel, aga mitte eriti karmilt.

Viimasel ajal on äärmiselt populaarseks muutunud vereohverdustega Molocki-kultus. Siinkohal ei tea keegi, kes too võimas ja hirmuäratav jumal on, milline ta välja näeb - aga tema sümbolid on veri ja tuli, värvid punane ja must. Molocki templeid tekib nagu seeni peale vihma üle kogu maa, nii on kuulda.

Samal ajal liigub ringi prohveteid ja muidu hulle, kes räägivad ühe ja ainsa jumala tulekust, kes maa valejumalatest vabastab. Ühte kui teist räägitakse ka maailma lõpust ja uue maailma loomisest või vähemasti sinna pääsemisest.

Ühesõnaga, religioon mängib küllaltki olulist rolli. Muus osas on elu nagu elu ikka. Ja kes vähegi saab ja suudab, valib raske töö asemel hunnikutes naudinguid.

Nii et - maailm nagu muiste, aga natuke väiksem, natuke tihedam, religioossem, kirevam, süngem, põnevam jne jne.

Ja ajalooga, mis ei ulatu eriti kaugele, sest keegi ei mäleta õieti.... või ei hooli...

Mis aga toimub tegelikult ja kas ka pealispinna all on kõik sama rahulik? Miks on maailm täidetud lugudest, mille tegelasi kusagil pole? Või on nad siiski kusagil? Kust tulevad jumalad?

Maa, kus me elame, on tundmata.

Terra. Incognita.


See setting sai kunagi loodud dnd/frpg jaoks. Nüüd, hea mitu aastakest hiljem, kaevasin ta välja ja leidsin, et tegelikult sobiks ta ka LARPiks. Nüüd on küsimus tegelikult vaid üks - kas teid kui mängijaid huvitaks säärane mäng? (See on muidugi säärane kaugem tulevikumuusika. Ning jah, tegu ei ole Ilmaplatsiga - mingid ühisosad on neis olemas, aga üldiselt - eip, see pole Ilmaplats.)
It's not a world of sunshine, strawberries and fluffy white bunnies. It's a world where you fall and the vultures gather for a feast.

Elaviel
Lumelohe
Postitusi: 30
Liitunud: 23 Mär 2009, 13:37

PostitusPostitas Elaviel » 07 Apr 2011, 13:50

Võiks öelda et tegu on üsnagi huvitava taustmaailmaga. Ja minu meelest kõik, mis on "maailm nagu muiste, aga kirevam, süngem, põnevam", ning mis on teie loodud on kindlasti ülilahe!

Kasutaja avatar
Dru
Operatiivnuffik
Postitusi: 601
Liitunud: 01 Nov 2004, 18:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Dru » 07 Apr 2011, 21:48

^
l
What she said. ^^
We haven't got a plank. Just fucking jump.


Mine “Rännak sügavasse metsa”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline