INTRO

VI mäng

Moderaator: stuart

Kasutaja avatar
Die
Rollimängumaniakk
Postitusi: 28014
Liitunud: 18 Aug 2004, 16:19
Asukoht: Ilmaplats

INTRO

PostitusPostitas Die » 19 Mai 2010, 21:34

"Kõrtsis istub miski meremees ja ajab igavest lobajuttu, et Hõralaiul olla varandus. See on üks hull jutt, purjus meeste ja poolearuliste poisikeste pea segi ajamiseks. Ei usu, et sääl üldse miskit on, ja isegi kui on, siis see pole õige inimese asi seda jahtida, sest see on Varastatud Kraam."

Nii rääkis vapper talunaine, kes igasugu ringilippavatest guulidest ja zorodahhidest hoolimata Thaniasse tuli oma õnnetut lehma taga otsima.
Ega vist parematel aegadel poleks kapten Rhauria Isheri eladeski säärasest külakõlakast kinni võtnud, aga nagu üteldakse - häda ajab härja kaevu. Ja see häda on Põhjatuule uhkel ja vapral kaptenil ning tema lähedastel suur - Rhauria Isheri on võlgu - võlgu kaupmeestele mitmes linnas, võlgu omaenda meeskonnale. Muidugi, teda armastavad kõik, pootsmanist jungani, aga armastusega peret üleval ei pea.

Lumerebaste, Surma Raamatu ja kõrgkooljatega jahmerdamise juures on Põhjatuul jätnud käimata seal, kuhu ta minema pidi, ning kaup, mis ta viima pidi, on kas nahka pandud või vahetatud selle vastu, mis nahka panna kõlbab. Ja kui kapten Isheri ei leia kiirelt mõnd abinõu, kuidas kaupmeestele täitmata töö ja kadunud kaup hüvitada, ei või Põhjatuul eladeski enam ühtegi ausasse sadamasse minna. Enam veel - kaptenit ja tema lähikondlasi ähvardab lausa võlavangla ning nende perekondi suur häbi ja vaesus.

Seega ongi Rhauria Isheri ajutiselt kõrvale lükanud isegi painavad mõtted sellest, mis saab sellest neetud Surma Raamatust - oma särk on ihule ligem - ning kinni haaranud justkui uppuja õlekõrrest säärasest meelitavast sõnast nagu "varandus". Isegi kui see on kahtlane kuulujutt ning piraatide poolt ausatelt inimestelt varastatud kraam. Isegi kui Rhauria Isheri nüüd kahtleb, kas kõik piraadid on ikka nii väga... piraadid, või ausad kaupmehed nii väga ausad.

Hõralaiul on varandus. Hõralaiul parem olgu see varandus, ja parem oleks, kui nad selle kiirelt leida suudaksid, et siis edasi põgeneda. Sest Raamatut jahitakse, ja seega jahitakse ka meie vapraid ja väheke hullumeelseid seiklejaid. Ja nende ring, keda võiks usaldada, jääb järjest väiksemaks. Vaimud on muutlikud ja petlikud, inimesed salakavalad, enamus muid olendeid aga tundub olevat väljas selle peal, et kui mitte saada enese kätte kõigi vahenditega Surma Raamat, siis vähemasti muuta rännulised maitsvaks õhtusöögiks.

Niisiis viib tee Thania soiselt rannikult mõni päevake eemal asuvale pisikesele Hõralaiu saarele.

Kapten on vaikne. Pootsman Heran aga on vihasem kui ei kunagi varem. Põhjatuulele on jäänud vaid üks paat. Teine paat on läinud, ja koos selle paadiga on sõnagi ütlemata või enesest maha jätma läinud tüürimees Treiloth ja mägedest pärit nõid Sirra Quma, Surma Raamatu määratud hoidja, kelle käest mitmed on kriitilisi vastuseid lootnud. Neid on taaskord... reedetud. Maha jäetud.

Lisaks kõigele sellele sonib veel ka sepp Glaodon kõrges palavikus. See aaretejaht peab temal paraku pidamata jääma. Kedagi juurde võtta aga ei saa, kapten keeldub kategooriliselt kedagi meeskonnast oma "suppi" segama. Meeskonnal niigi muresid kaelas, hoolitsegu laeva ja sepa eest, valigu eneste keskelt uus tüürimees. Hea meelega jätaks kapten ka kaupmehest ravitseja Elkari laeva, Glaodonit lappima, ent annab siis Elkari veenmisele järele - head taimetarka ja haavalappijat võib neil enestel kõige rohkem vaja minna, seda on elu paraku näidanud ja ju näitab veelgi. Võib ju loota, et pisike Hõralaid on vaikne ja rahulik, aga... vaikus ja rahu pole rändureid väga kaua väisanud, ei tea enam, mis nägugi nood on.

Ja nii seilab viimane Põhjatuule paat ühel sumedal õhtupoolikul laevalt Hõralaiu ranna poole. Vesi on vaikne, pimedus kumab päikese tagant ja merepõhjast vastu.
It's not a world of sunshine, strawberries and fluffy white bunnies. It's a world where you fall and the vultures gather for a feast.

Mine “Pimeduse pahem pool”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline